Demokracia a menšiny. Kam nás doviedla politická korektnosť?

V utorok, 23. novembra 2021 od 18:00 do 20:00 hodiny sa uskutoční verejná nahrávka pokračovania cyklu kontaktných autorských relácií akad. mal. Viliama Hornáčka „Slovenské KORENE“ v novom formáte ako medzigeneračný dialóg členov a spolupracovníkov Združení slovenskej inteligencie KORENE na aktuálne témy slovenského národnoštátneho života.

Tentoraz s Rafaelom Rafajom, Margarétou Vyšnou a Lukášom Šimekom na tému „Demokracia a menšiny“ s podtitulom „Kam nás doviedla politická korektnosť?“

Jedným z veľmi účinných a na investované prostriedky nenáročných spôsobov vedenia tzv. hybridných vojen je aj všeobecne známa, všemožne propagovaná až vnucovaná „POLITICKÁ KOREKTNOSŤ“.

Už prívlastok „politická“ nám jasne hovorí o zámere tvorcov tejto strategickej doktríny. Nie sú lingvistické ani sémantické, ale politické! A politické záujmy  sú vždy predovšetkým mocenské. Kto má také eminentné mocenské záujmy zdeformovať a zchaotizovať ľudskú komunikáciu na spôsob tragického príkladu  z biblického Babylonu?

Väčšina
určite nie.

Tá si svoju silu a prevahu nepotrebuje

dokazovať ani vynucovať. Zato menšina veľmi dobre vie, že
ovládnuť väčšinu dokáže iba vtedy, ak do jej radov zaseje
nedorozumenie, ak do nej infikuje neistotu, nedôveru a chaos.

Základným heslom kazisvetov v maskách spasiteľov, zločincov v maskách humanistov, reakcionárov v maskách progresívcov…vždy bolo známe „Čím (pre všetkých iných) horšie, tým (pre nás osobne) lepšie!“

V tomto zmysle sa celé dejiny pokúšajú vyviesť ľudí “ Bez rebríka na povalu“ či previesť ich „Bez mosta na druhý breh rieky“.

Koľkí sa pri takýchto krkolomnostiach polámu či zabijú alebo utopia? To patologických experimentátorov s prirodzenosťou, iluzionistov a iných zvrhlých manipulátorov netrápi. Naopak. Veď práve o to im ide! Skočíme im na lep a necháme sa chytiť do ich ďalšej smrtonosnej pasce?!

Reláciu si budete môcť vypočuť so záznamu v stredu 24. novembra 2021 od 17:00 do 19:00 hodiny na www.slobodnyvysielac.sk

Do nahrávky relácie v utorok sa môžete pripojiť prostredníctvom
aplikácie Jitsi meet. Zvukovú skúšku urobíme pred reláciou v utorok v
čase 17:45-18:00 hod. pre tých, ktorí sa budú chcieť aktívne zapojiť
počas neverejného nahrávania.

Kliknite na nasledujúci odkaz, aby ste sa pripojili pred nahrávaním relácie Slovenské korene:
https://meet.jit.si/SBBJ
Postup pre verzie aplikácie Jitsi meet:
Ak
nechcete alebo nemôžete Skype používať, tak môžete bez inštalácie
použiť ad hoc aplikáciu Jitsi meet cez web rozhranie alebo z mobilu
pripojeného cez dáta alebo wifi. 
Stačí kliknúť v dohodnutom čase (v tomto e-maile) otvorenom v notebooku na tento link: https://meet.jit.si/SBBJ
Názov komunikačnej virtuálnej miestnosti je: SBBJ ktorý je potrebné skopírovať a vložiť do okna: a new meeting, V mobile: Zadajte názov miestnosti a potom kliknite na GO  a môžeme spolu hovoriť alebo vysielať reláciu.
Ak
chcete aj v budúcnosti používať aplikáciu Jitsi meet v mobile tak je
potrebné si ju stiahnuť a nainštalovať cez Obchod play. Zaberie to 2
minúty vášho času a potom v e-maile stačí kliknúť na rovnaký link a
takmer všetko prebehne automaticky.
Nasledovný postup je úplne jednoduchý: cez on line verziu Jitsi met sa môžete pripojiť na: https:/meet.jit.si/SBBJ(stačí
kliknúť na tento odkaz v tomto emaile)(potom potvrďte mikrofón alebo
kameru, ktorú môžete vypnúť, keď chcete len audio hovor).