štvrtok, 28 marca, 2024
spot_img
ÚvodOdporúčameWall Street a boľševická revolúcia

Wall Street a boľševická revolúcia

11. 1. 2021 odporúča Jozef Fila

Antony C. Sutton počas svojej výskumnej činnosti v Hooverovom inštitúte Standfordskej univerzity v USA publikoval trojdielnu vedeckú publikáciu Western technology and Soviet Economic Development (Západné technológie a sovietsky hospodársky rozvoj). Zaoberá sa v nej ekonomickým rozvojom v Sovietskom zväze  v rokoch 1917 – 1965, ktorému pomohli významné podniky v USA a západoeurópskych štátoch. Sutton následne napísal viacero publikácií určených širokej verejnosti, ktoré nadväzovali na jeho výskum. Pre svoj výskum bol nakoniec prepustený z Hooverovho inštitútu a prenasledovaný. Objavili sa snahy spochybňujúce autorstvo Suttonových prác, vyvíjané tlaky na vydavaťeľov jeho kníh a jeho vedecká kariéra bola prakticky zničená.

To je osud tých, ktorí sa rozhodnú publikovať pravdu a bojovať proti najväčším korporáciám v Spojených štátoch, ktoré výrazným spôsobom ovplyvňovali priebeh histórie a doteraz aj významne ovplyvňujú vývoj svetovej ekonomiky a zasahujú do geopolitiky.

“Od roku 1920 sa množstvo brožúr, článkov a dokonca aj niekoľko kníh, pokúšalo vytvoriť spojenie medzi “medzinárodnými bankármi” a “boľševickými revolucionármi”. Málokedy boli tieto pokusy podporené jasnými dôkazmi, pričom nikdy tieto pokusy neargumentovali v rámci vedeckej metodológie. V skutočnosti boli niektoré z “dôkazov” použitých pri týchto pokusoch podvodné, niektoré zase irelevantné a veľa z nich nie je možné overiť. Preskúmaniu tejto témy sa akademici svedomito vyhýbali. Pravdepodobne preto že takáto hypotéza narúša upravenú dichotómiu (delenie do dvoch skupín) kapitalistov voči komunistom (a každý predsa vie že sa jedná o úhlavných nepriateľov). Navyše veľké množstvo napísaného hraničí s absurdným, čo spôsobuje, že poctivá akademická obec by mohla ľahko stroskotať na vlne posmechu. Stačí to ako dôvod vyhýbať sa tejto téme.

Našťastie, centrálne súbory ministerstva zahraničia, najmä časť 861.00, obsahujú rozsiahlu dokumentáciu o predpokladanom spojení. Ak spojíme dôkazy v týchto úradných listinách s neoficiálnymi dôkazmi zo životopisov, osobných listín a bežných historických udalostí, skutočne sa vynára fascinujúci príbeh.

Takto nájdeme súvislosť medzi niektorými medzinárodnými bankármi z New Yorku a mnohými revolucionármi, vrátane boľševikov. Bankári ktorí tu budú identifikovaní, mali finančný podiel a podporovali úspech boľševickej revolúcie.

Kto prečo a za koľko – to je príbeh obsiahnutý v tejto knihe. (Antony C. Sutton, Marec 1974)

- Podporte nás -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň